- Wentylacja Rekuperacja -

Rekuperacja w skrócie jest systemem służącym do odzyskiwania ciepła z powietrza wewnątrz domu. Sprawne systemy są w stanie zmniejszyć koszty ogrzewania nawet o 50%. Zabrudzone powietrze przechodząc przez rekuperator oddaje ciepło a następnie jest wyrzucane na zewnątrz i wtłaczane jest świeże powietrze. Świeże powietrze jest przepuszczane przez filtry oczyszczane z cząstek i pyłów z zewnątrz po czym ogrzewane i wtłaczane do pomieszczeń metodą mechaniczną. Zajmujemy się kompleksowo doborem i montażem systemów wentylacyjnych i rekuperacją.

- Pytania i Odpowiedzi -

WENTYLACJA GRAWITACYJNA W MOIM DOMU NIE DZIAŁA CO ROBIĆ?

plus plus

Przy nieprawidłowo działającej wentylacji grawitacyjnej w domu za meblami czy tuż nad podłogą pojawia się wilgoć i chorobotwórczy grzyb, w pomieszczeniach robi się duszno, długo utrzymuję się zapach obiadu, a na szybach widać skraplającą się parę wodną. Każdy zgodzi się z tym, że jest to nieprzyjemna i niekomfortowa sytuacja. Rozsądnym rozwiązaniem staję się wtedy wentylacja mechaniczna. Po dokładnej analizie specjalista stwierdzi czy da się wykorzystać część istniejących kanałów grawitacyjnych. Jednak w niektórych przypadkach konieczna będzie przebudowa polegająca na zainstalowaniu nowych kanałów wentylacyjnych.

REKUPERACJA, CZY NAPRAWDĘ WARTO W NIĄ ZAINWETOWAĆ?

plus plus

Bez wątpienia. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest komfort wentylacyjny! Świeże powietrze w domu o każdej porze roku przy zamkniętych oknach bez różnicy, czy za oknem jest upalne lato czy siarczysty mróz. Drugą zaletą są niższe rachunki za ogrzewanie nawet do 50%. Posiadając niesprawną instalację wentylacyjną aby przywrócić świeże powietrze w pomieszczeniu przeważnie rozszczelniamy okna powodując, że wypuszczamy z domu ogrzane powietrze za które de facto zapłaciliśmy.

JAK DŁUGO TRWA MONTAŻ TAKIEJ ISTALACJI.

plus plus

W zależności gdzie będzie tworzona potrwa od kilku do kilkunastu dni. Prace będą przebiegały szybciej w nowo powstałych, niezamieszkałych budynkach. Na czas pracy wpływać będzie również metraż modernizowanego budynku. Dokładniejszy przebieg i czas prac będzie w stanie określić doradca wentylacyjny po wstępnych oględzinach nieruchomości.

FORMULARZ KONTAKTOWY

Napisz a napewno się odezwiemy

Dziękujemy, za uzupełnienie formualrza