- Agregaty Prądotwórcze -

Współpracujemy z wiodącymi producentami agregatów prądotwórczych o mocy od 10kW do 500kW. Zajmujemy się doborem urządzeń prądotwórczych, wdrożeniem i uruchomieniem. Zajmujemy się montażem gotowych układów Automatyki SZR (automatyczne przełączanie sieć agregat) jak i budową układów pod konkretnego klienta.

- Pytania i Odpowiedzi -

Agregat przenośny czy stacjonarny? Co wybrać?

plus plus

Odpowiedź na to pytanie jest bardziej złożona niż mogło by się wydawać. Produkowane współcześnie przenośne agregaty prądotwórcze są w stanie osiągnąć moc do 20kVA, w momencie gdy najmniejsze jednostki stacjonarne to moc rzędu 5kVA. W sytuacji kiedy zapotrzebowanie na moc instalacji odbiorczej jest w granicach 5 do 20kVA musimy dokładnie rozważyć korzyści, które płyną z wyboru konkretnej jednostki. Stacjonarne agregaty jak sama nazwa wskazuje przeważnie są instalowane na stałe wraz z systemem automatyki. Natomiast przenośne agregaty prądotwórcze mogą być wyposażone w układ automatyki zintegrowane z jednostką w jednej obudowie. Rozwiązanie takie pozwala na szybki demontaż i użycie agregatu w innym miejscu.

Czy powinienem zgłosić do zakładu energetyki chęć zainstalowania agregatu prądotwórczego?

plus plus

Jeżeli planujemy podłączenie agregatu prądotwórczego do instalacji odbiorczej na stałe musimy zgłosić to w odpowiednim zakładzie energetyki zawodowej, do której dana instalacja będzie podłączona. Będziemy zobligowani do opracowania tzw. Instrukcji współpracy z zakładem energetycznym. Czyli opisu sposobu podłączenia i przełączania zasilania oraz zespołu prądotwórczego.

Jak często należy serwisować agregaty prądotwórcze?

plus plus

Każdy stacjonarny agregat prądotwórczy, zgodnie z ustawą Prawo Energetyczne, musi być poddany przeglądowi nie rzadziej niż co 6 miesięcy. Podczas przeglądu kontroli zostają poddane elementy mające wpływ na bezpieczeństwo: izolację obwodów prądnicy, izolację przewodów, sprawność układów przełączania i instalacji elektrycznej agregatu. Jak również elementy silnika: akumulator, układ ładowania, rozruchu, filtry powietrza i paliwa. Nie rzadziej niż co 12 miesięcy należy wymienić olej, a w razie potrzeby -płyn chłodniczy.

FORMULARZ KONTAKTOWY

Napisz a napewno się odezwiemy

Dziękujemy, za uzupełnienie formualrza