- Fotowoltaika -

Proponujemy państwu usługę doboru i montażu instalacji fotowoltaicznej typu farma / domowa /przemysłowa. Bazujemy na znanych producentach paneli fotowoltaicznych i inwenterów. Nasze instalacje są bezpieczne, stabilne i estetyczne. Zespół naszych specjalistów poradzi sobie z każdym podłożem bez uszkodzenia go. Po więcej informacji zapraszam do kontaktu.

- Pytania i Odpowiedzi -

CZY FOTOWOLTAIKA TO TO SAMO CO KOLEKTORY SŁONECZNE (SOLARY)?

plus plus

Nie, są to dwa różne urządzenia. Ich wspólna cechą jest to, że obydwa korzystają z energii słonecznej. Panele fotowoltaiczne służą jednak do produkcji prądu, czyli zamieniają energię promieniowania słonecznego (konwersję) na energię elektryczną. Kolektor natomiast używa energii słonecznej (ciepła) do podgrzania płynu (np. wody). Pomimo wizualnego podobieństwa ich przeznaczenie różni się.

JAK DZIAŁA INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA?

plus plus

Panele fotowoltaiczne zamieniają energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Wytworzony w fotowoltaice prąd stały przepływa przez inwerter (falownik) i zostaje przekształcony w prąd przemienny, czyli dokładnie taki jaki mamy w gniazdkach (230V). Uzyskaną energię elektryczną można zużywać na bieżąco, magazynować albo sprzedawać - w zależności od rodzaju instalacji fotowoltaicznej.

JAK WYGLĄDA SERWIS INSTALACJI?

plus plus

Instalacje fotowoltaiczne uchodzą za mało awaryjne i bezobsługowe. Gwarancja producenta na efektywność prądotwórczą systemów wynosi około 25 lat! W niektórych przypadkach dla utrzymania gwarancji niezbędne są przeglądy serwisowe. Koszt i zakres takiego przeglądu zazwyczaj ustalany jest indywidualnie.

FORMULARZ KONTAKTOWY

Napisz a napewno się odezwiemy

Dziękujemy, za uzupełnienie formualrza